KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13442186
nr 1344 2186
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade, daterade 1978 och 1979, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bladets mått: ca 79x62 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 19:10:20
500 kr
600 kr
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage